Curtea de Apel Bucureşti


Splaiul Independenţei nr. 5, sector 4, Bucureşti
Telefon (click pentru detalii)

Conducere:

     ●  Judecător Lia Savonea - preşedinte cu delegaţie
     ● Judecător Adriana Teodora Bucur - vicepreşedinte cu delegaţie
     ● Judecător Doina Anghel - vicepreşedinte
     ● Judecător Filip Pavel - vicepreşedinte

 Colegiul de conducere:
     ● Judecător Lia Savonea - membru de drept, preşedintele Curţii de Apel Bucureşti;
     ● Judecător Stan Mustaţă - membru ales;
     ●  Judecător Elena Ursulescu - membru ales;
     ●  Judecător Mariana Haralambe - membru ales;
     ● Judecător Elisabeta Roşu - membru ales;
     ●  Judecător Alina Nicoleta Ghica - membru ales;
     ●  Judecător Cristian Olteanu - membru ales.
 






Secţii
  • Secţia I penală
Preşedinte secţie: judecător Mustaţă Stan
Telefon:  021 319 25 77  
Fax:  021 319 25 77  
Grefier şef: mariana.adam@just.ro
Grefier registrator: adriana.neagu@just.ro
                                         021 319 14 72
Grefier şef: cornelia.bucur@just.ro
Grefier registrator: constantina.calin@just.ro

  • Secţia a III-a civilă şi pentru cauze cu minori şi familie
Preşedinte secţie: judecător Olteanu Cristian
Telefon/fax:  021 319 51 78
Grefier şef: olivia.colicov@just.ro
Grefier registrator: florentina.catianis@just.ro

  • Secţia a IV-a civilă
Preşedinte secţie cu delegaţie judecător: Ivanovici Laura Mihaela
Telefon/fax:  021 311.49.32
Grefier şef: silvia.dumitru@just.ro
Grefier registrator: georgeta.pasol@just.ro

  • Secţia a V-a comercială
Preşedinte secţie cu delegaţie: judecător Roşu Elisabeta
Telefon/fax:  021 319.51.97
Grefier şef: mariana.robu@just.ro
Grefier registrator: nicoleta.popovici@just.ro

  • Secţia a VI-a comercială  
Preşedinte secţie cu delegaţie:  judecător Badea Mioara
Telefon/fax:  021 319.16.47  
Grefier şef: maria.gherasim@just.ro
Grefier registrator: petronela.georgescu@just.ro

  • Secţia a VII-a civilă şi pentru cauze privind conflictele de muncă şi asigurări sociale  
Preşedinte secţie cu delegaţie judecător: Uţă Lucia
Telefon/fax:  021 311 49 46  
Grefier şef: paulina.constantin@just.ro
Grefier registrator: camelia.gheorghita@just.ro

  • Secţia a VIII-a de contencios administrativ şi fiscal
Preşedinte secţie: judecător Alina Nicoleta Ghica - Preşedinte cu delegaţie
Telefon/fax:  021 319 51 76
Grefier şef: camelia.neagu@just.ro
Grefier registrator: luminita.dinu@just.ro
Grefier registrator: ileana.epure@just.ro

  • Secţia a IX-a civilă şi pentru cauze privind proprietatea intelectuală  
Preşedinte secţie judecător: Dănăilă Ileana-Ruxandra-preşedinte secţie, cu delegaţie
Telefon/fax:  021 319 51 91
Grefier şef: marina.ungureanu@just.ro
Grefier registrator: elena.parvu@just.ro

 
Organizare
Preşedinte instanţă: judecător dr. Dan Lupaşcu - suspendat din funcţie, la cerere; membru cu activitate permanentă la CSM

 
Secţia I penală
Preşedinte secţie judecător Mustaţă Stan
Magistraţi:
  • Bădescu Liliana
  • Bajan Vasile
  • Ciobanu Corina
  • Cîrstoiu Veronica
  • Constantinescu Mariana
  • Craiu Cristina Carmen
  • Dolache Damian
  • Gagescu Risantea
  • Găină Carmen Veronica
  • Ilie Ioana-Alina
  • Ion Tudoran Corneliu Bogdan
  • Iordache Magdalena
  • Irimia Cristina Maria - detaşat la Ministerul Justiţiei
  • Lefterache Lavinia Valeria
  • Lupaşcu Dan - detaşat la Consiliul Superior al Magistraturii
  • Moroşanu Raluca
  • Mustaţă Stan
  • Nedelcu Antoaneta
  • Oprescu Mihai
  • Panioglu Daniela
  • Piciarcă Dumitriţa
  • Podar Viorel Adrian
  • Stan Niculae
Grefieri:
  • Adam Mariana-grefier şef
  • Acatrinei Violeta Valentina
  • Brebu(Obrete) Oana-Cristina
  • David Teodora
  • Done Nicoleta
  • Enăstescu Constantin
  • Enescu Iulia
  • Florescu Teodora-Cristina
  • Gheorghe Alina Luminiţa
  • Ghiţă Liliana Aurelia
  • Gruia Paula
  • Iamandi Daniela
  • Neagu Adriana Silvia
  • Manoliu Vasilica - temporar
  • Popescu Ina
  • Popescu Iosif
  • Preda Alina
  • Prodanof Cristiana
  • Stoian Manuela Magdalena
  • Sbârciog Mirela Constanta
  • Seidecariu Cezar
  • Tudorache Mariana
  • Agent procedural
  • Popa Nicolai
Aprod
  • Lupu Elena
 
 
Secţia a II-a penală şi pentru cauze cu minori şi familie
Preşedinte secţie judecător:  Elena Ursulescu
Magistraţi:
  • Alexandrescu Anca Mădălina
  • Bajan Adriana Elena
  • Cerbu Silvia
  • Cioată Andreea
  • Cişmaşiu Leontina
  • Cîrnaru Simona Elena
  • Ciolcă Iuliana Marilena
  • Costiniu Viorica
  • Dragomir Florentina
  • Duţă Florica
  • Encean Simona Daniela
  • Grădinaru Daniel
  • Grigorescu Nicoleta Camelia
  • Mera Luciana
  • Mirancea Dumitru
  • Orăşeanu Bogdana Alina
  • Popescu Petre
  • Rog Lucia Tatiana
  • Roşu Petre - detaşat la Consiliul Superior al Magistraturii
  • Rotaru Cristina
  • Savonea Lia
  • Stoica Andreea Simona - detaşat la Consiliul Superior al Magistraturii
  • Ursulescu Elena
  • Vasile Francisca Maria
  • Grefieri
  • Bucur Cornelia-grefier şef
  • Aninoseanu Adriana
  • Arvat Luminiţa-Adriana
  • Avram Elvira
  • Boeru Viorel
  • Caval Mihaela
  • Calin Constantina
  • Ciobanu Veronica Marilena
  • Colcova Ionela Cristina
  • Curea Mariana
  • Gherasim Michaela Angelica
  • Ion Mariana
  • Ionescu Gabriela
  • Istrate Cristina-Mari
  • Mărgărit Angelica
  • Neacşu Simona Mihaela
  • Păunescu Dana
  • Pănescu Andreea Ofelia
  • Popescu Cristian
  • Petre Eugenia
  • Schneider Daniela Alexandrina - detaşat la CSM
  • Simion Georgeta
  • Şandru Ana Diana
  • Agent procedural
  • Saicu Ionel Alin
 
Secţia a III-a civilă şi pentru cauze cu minori şi familie
Preşedinte secţie: judecător Olteanu Cristian
Magistraţi:
  • Anghel Doina
  • Bînă Daniela Adriana
  • Buzea Ioana
  • Dascălu Lavinia
  • Drăgan Ionelia
  • Haralambe Mariana
  • Herold Petre Ioana Aurora
  • Ilie Mari
  • Learciu Stere
  • Mihalcea Doiniţa
  • Negoescu-Gândac Mihai-Andrei
  • Nica Cristina
  • Olteanu Cristian
  • Pena Fănica
  • Pietreanu Simona Gina
  • Singh Ioana
  • Tăndărescu Bianca Elena
  • Toma Claudiu Marius
  • Tomescu Andreea Doris
  • Vintilă Mihaela - detaşat la Consiliul Superior al Magistraturii
  • Vişan Mirela
  • Vlad Elena
Grefieri:
  • Colicov Olivia-grefier şef
  • Badea Ioana
  • Catianis Florentina
  • Cerbeanu Elena
  • Cismaru Cristian Gabriel
  • Chivu Mariana
  • Chiriceanu Lucreţia
  • Flintă Claudia
  • Geacăr Iulia
  • Iove Nicoleta Cristina
  • Ivanov Rădiţa
  • Nănescu Viorica
  • Pizlo Stefania
  • Popa Fanela
  • PopaCarmen Ionela
  • Rădulescu Luminiţa
  • Solomon Camelia
  • Şulea Diana
 
 
Secţia a IV-a civilă
Preşedinte secţie cu delegaţie: judecător Ivanovici Laura Mihaela
Magistraţi:
  • Arhip Marioara
  • Croitoru Steluţa Mirela
  • Filip Pavel
  • Florea Diana
  • Gavriş Dumitru Marcel
  • Greceanu Alessandra Giusepina
  • Grigore Daniela Florela
  • Ivanovici Laura Mihaela
  • Median Anca Mihaela
  • Moraru Daniela Laura
  • Pop Adriana Roua
  • Popa Ion
  • Popescu Adriana
  • Rusu Aurelia
  • Sîrbu Georgeta
  • Sprânceană Camelia-Mioara
  • Tropcea Mihaela Carmen - detaşat la Consiliul Superior al Magistraturii
  • Valan Aglaia
  • Yanay Daniela Maria
  • Zeca Dorina
Grefieri:
  • Dumitru Silvia Cătălina-grefier şef
  • Airimiţoaie Georgeta Carmen
  • Bobe Petrica Raluca
  • Constantinescu Mariana
  • Cuzuc Gabriela
  • Diţu Lucica
  • Grumezescu Florentina
  • Ionita Gabriela Silvia
  • Jipa Florinela
  • Manolache Dana Ionela
  • Nejloveanu Irina Isabela
  • Polinciar Sofia
  • Postea Georgeta
  • Salgau Monica
  • Ştefan Virginia
  • Talpa Paula
  • Tuinea Ionica
  • Vasile Felicia
  • Vîrtej Iuliana Simona
  • Voinea Georgeta
Agent procedural:
  • Nitu Antoaneta
 
Secţia a V-a comercială
Preşedinte secţie cu delegaţie: judecător Roşu Elisabeta
Magistraţi:
  • Bucur Adriana Teodora
  • Condoiu Minodora
  • Cornea Maria-Speranţa
  • Duţa Ruxandra Monica
  • Guranda Georgeta
  • Holban Mădălina-Ioana
  • Arjoca(Mihalcea) Dana Simona
  • Năstase Tatiana Gabriela
  • Negulescu Carmen Mihaela
  • Politeanu Mirela
  • Popescu Iulica
  • Prepeliţă Gabriela Sorina
  • Radoi Elena Simona
  • Roşu Elisabeta
  • State-Ungureanu Ana-Maria
  • Vinţanu Gabriela
  • Voicheci Eugenia
Grefieri:
  • Robu Mariana-grefier şef
  • Ali Adina
  • Barbut Florentina - detasat la CSM
  • Bunget Maria - detasat la Jud. Sector 3
  • Grosu Mariana
  • Lungu Eugenia Rodica
  • Migleş Cristina Gabriela
  • Mihai Vasile Cătălin
  • Mîndru Cristela
  • Nita Ioana
  • Pandele Ioana Laura
  • Petrescu Simona Vasilica
  • Popovici Nicoleta
  • Romaşcu Camelia
  • Agent procedural
  • Chisar lilia
 
Secţia a VI-a comercială
Preşedinte secţie cu delegaţie:  judecător Badea Mioara
Magistraţi:
  • Avram Aurică
  • Badea Mioara
  • Barna Prisăcaru Mihaela Ioana
  • Crîngaşu Liliana
  • Dănăilă Veronica Magdalena
  • Dolache Ileana Izabela
  • Duminecă Virginia Florentina
  • Manole Diana
  • Mihăianu Cosmin Horia
  • Prelipcean Iulia Nicoleta
  • Rădulescu Alecsandrina
  • Şcheaua Maria Cristina
  • Pănescu Eugenia Alina
  • Zaharia Rodica
Grefieri:
  • Gherasim Maria Daniela - grefier şef
  • Andrei Lucica Elena
  • Butaru Valentin
  • Colibăşeanu Jeni Elena
  • Diaconu Florentina Mariana
  • Dobre Georgeta
  • Georgescu Petronela
  • Gutu Viorica
  • Ionescu Monica Carmen
  • Lungu Felicia
  • Mihalache Georgiana Mihaela
  • Petricica Rodica
  • Sandu Antoaneta Gabriela
  • Stanca Maricica
  • Agent procedural
  • Faur Dan Liviu
  • Secţia a VII-a civilă şi pentru cauze privind conflictele de muncă şi asigurări sociale
  • Preşedinte secţie cu delegaţie judecător Uţă Lucia
  • Magistraţi:
  • Arbănaş Petrică
  • Bălan Carmen Ioana - detaşată la CSM
  • Bodea Adela Cosmina
  • Călin Dragoş Alin
  • Ceauşescu Maria
  • Comşa Carmen Georgiana
  • Cristescu Simona Lala
  • Cotorogea Ionela-Alina - detasata la CSM
  • Dobranişte Liviu Cornel
  • Enache Daniela Georgeta
  • Farmathy Amelia
  • Harabagiu Lizeta
  • Ignat Silvia Georgiana
  • Ilie Nadia Raluca
  • Niţu Petronela Iulia
  • Opriş Elena Daniela
  • Pascu Mariana
  • Petre Magdalena
  • Rotaru Florentina Gabriela
  • Scrob Bianca-Antoaneta
  • Trămîndan Crina Bianca
  • Udrea Elena Luissa
  • Uţă Lucia
Grefieri:
  • Constantin Paulina - grefier şef
  • Anghel Carmen
  • Bîtculescu Maria
  • Buhă Ileana Luminiţa
  • Ciobanu Elena Dana
  • Colindeaţă Mihaela
  • Gheorghiţă Camelia Antoaneta
  • Iliescu Gabriela
  • Lifu Nicoleta Geanina
  • Lupu Gherghina
  • Măriuţ Maria Magdalena
  • Mateoiu Violeta - detaşat la CSM
  • Mintici Ileana Roxana
  • Oltean Garofiţa
  • Paraschiv Mirela
  • Prîşcoveanu Cristina Florina
  • Slav Marian
  • Stoica Floarea
  • Teleman Ştefania
  • Voinea Florica - detaşat temporar la CSM
  • Vaida Nicoleta Cristina
  • Vlădilă Marcela Liliana
  • Zăinescu Gabriela
  • Agent procedural
  • Ciobanu Sorina Florina
Aprod
  • Filip Gabriela
 
Secţia a VIII-a de contencios administrativ şi fiscal
Preşedinte secţie Judecător Alina Nicoleta Ghica - Preşedinte cu delegaţie
Magistraţi:
  • Bîcu Vasile
  • Bulancea Diana Magdalena
  • Canacheu Claudia Marcela
  • Cîrjan Raluca Maria
  • Cosma Carmen Valeria
  • Constantinescu Constantin Luchian - detaşat la Tribunalul Bucureşti
  • Davidoiu Georgian
  • Ganu Ana-Maria
  • Ghica Alina-Nicoleta
  • Grecu Gheorghe
  • Hortolomei Victor
  • Ion Eugenia
  • Ispas Marius Cristian
  • Niculescu Monica
  • Patraş Bianca Laura
  • Pătraşcu Horaţiu
  • Petrovici Cristina
  • Preda Cosmin Florin
  • Radu Ionel
  • Radu Constantin Daniel
  • Severin Daniel Gheorghe
  • Spânu Ovidiu
  • Stănişor Denisa Angelica
  • Şuţu Alina
  • Ungureanu Doina
  • Vlad Decebal Constantin
Grefieri:
  • Neagu Camelia - grefier şef
  • Ariton Corina
  • Apachiţei Clara
  • Badea Cristina
  • Barbu Ramona Loredana Mariana
  • Bratu Andreea Raluca - detaşat la SNG
  • Chitu Izabela Daniela - temporar
  • Ciubotariu Cerbu Mihai
  • Constantin (Stan) Doina
  • Chiticariu Ionel
  • Frăsinescu Elena
  • Fuiorea Victoria Mihaela - temporar
  • Gheorghe Mihaela
  • Grigore Mihaela
  • Guiu Adrian
  • Hulea Mariana - temporar
  • Istrate Florin Cristian - temporar
  • Ianuş Cerasela Daniela
  • Marian Georgiana Daniela
  • Mihu Lucreţia
  • Moldoveanu Carmen Florenţa
  • Nedelea Claudia Nicoleta
  • Olaru Miron Cornel
  • Pădureanu Marga
  • Radu Mariana
  • Saftescu Elena - temporar
  • Sandu Iuliana
  • Simion Elena - detaşat la jud. sector 6
  • Şerbănescu Sanda
  • Stefan Daniela
  • Toader Daniela
  • Turcu Natalia Iulia
  • Trotea Mariana - temporar
  • Agent procedural
  • Cucu Corneliu
  • Filip Anca Rodica
Secţia a IX-a civilă şi pentru cauze privind proprietatea intelectuală
Preşedinte secţie: judecător Dănăilă Ileana-Ruxandra-preşedinte secţie, cu delegaţie
Magistraţi:
  • Brătuianu Antonela Cătălina
  • Ciocea Mihaela Lămâiţa
  • Tarna Silvia
  • Paraschiv Mihaela
  • Stanciu Elena Melania
  • Stegaru Georgeta
  • Vasile Andreea
Grefieri:
  • Ungureanu Marina Daniela - grefier sef
  • Apostol Petruţa
  • Ghiţă Marieta
  • Lăcătuşu Mihaela
  • Pârvu Elena
  • Popescu(Roşioru) Ionica
  • Stanciu Noemi Graţiela
  • Agent procedural
  • Palasca Marian
Biroul de informare şi relaţii publice
  • Ignat (Ionescu) Luminiţa - grefier
  • Cazan Mariana - grefier
  • Simion Georgeta - grefier
Departamentul economic-finaciar:
  • Erhan Doina - manager economic
  • Săndulache Silvia - consilier economist
  • Cîrjă Bogdan - expert economist
  • Chitimia Carmen Amalia - expert economist
  • Necula Gina - expert economist
  • Bălan Daniela - referent
  • Neamţu Elena - referent
  • Panicu Mihaela - specialist IT
  • Poteras Monica - consilier juridic
  • Nicolescu Nicolae - consilier constructor
  • Iordache Gheorghe - expert tehnic
Compartimentul administrativ:
  • Mihai Beldiman- administrator
  • Bidirel Aurelia - grefier statistician
  • Musuroi Lucica - aprod
Compartimentul Personal:
  • Covaci Veronica - grefier
  • Marin Gabriela Ana - grefier
  • Pierre de Luca Carmen - grefier
  • Vâlcan Marioara - grefier
  • Pop Claudia - expert
  • Şerban Tanţica - aprod
Compartimentul Statistică:
  • Asurdoie Gineta - grefier
Registratura generală:
  • Motas Elena - grefier
  • Dinu Alexandra - grefier arhivar
  • Manolache Cristina - aprod
Secretariat:
  • Barascu Paula Cristina - grefier
  • Pistol Cristina Raluca - grefier
  • Popa Tanţa Aurelia - grefier documentarist
  • Preda Corina Laura - grefier statistician
  • Pancu Ioan - agent procedural
  • Nitulescu Anca - aprod
Cabinet psiholog:
  • Negu Raluca Iuliana - consilier psiholog
Cabinet documentare:
 
  • Axinte Elena - aprod
Compartiment IT:
  • Mihaela Luca - specialist IT, şef compartiment
  • Alina Elena Askar - specialist IT
  • Dab Florin Bordei - specialist IT
  • Mioara Luisa Mirea - specialist IT
  • Liliana Georgeta Orbeciu - specialist IT
Audit Intern:
  • economist Ştefan Marian
  • economist Daniela Gheorghe
 
 
 
 
 

Harta


comentarii

Se incarca...

se incarca

Adaugă Comentariu Mai mult...
X
Adaugă Comentariu



















Pentru a vedea ultimele tale Tweet-uri intra in cont




deschide unelte

Acceseaza propriul cont

Pentru a posta comentarii,
a vota si multe alte lucruri,
inregistreaza-te aici.

Trimite aceasta pagina pe email

completeaza formularul din dreapta pentru a trimite email-uri cu aceasta pagina prietenilor tai

Trimite aceasta pagina
pe email

completeaza formularul din dreapta
pentru a trimite email-uri cu aceasta
pagina prietenilor tai